Czy warto inwestować w felgi aluminiowe?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli felg aluminiowych. Zależnie od marki i wykonania, mogą one kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W związku z tym, że bezsprzecznie stanowią znaczny wydatek, wiele osób zastanawia się - czy warto inwestować w ich zakup?

Nie tylko estetyka

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko koszt, ale także ich żywotność, właściwości oraz wpływ jaki mają na wygląd auta. Każdy z nas lubi, jeśli jego pojazd dobrze się prezentuje i zwraca na siebie uwagę wszystkich wokół. Montaż felg aluminiowych to sposób, by poprawić estetykę samochodu, nadając mu nowoczesny lub sportowy wygląd. Ponadto, szeroki wybór dostępnych modeli sprawi, że z pewnością znajdziemy odpowiednie alufelgi dla siebie, niezależnie od tego, jaki mamy gust.

Lżejsze od felg stalowych

Względy estetyczne to nie wszystko. Alufelgi charakteryzują się właściwościami, które z pewnością wpłyną na komfort korzystania z pojazdu. Po pierwsze, zazwyczaj są lżejsze niż tradycyjne, stalowe modele. Ich waga odgrywa znaczną rolę, ponieważ wpływa na zmniejszenie masy wleczonej, a przy okazji pozwala na zwiększenie osiągów auta i zmniejszenie zużycia paliwa.

Poprawa chłodzenia hamulców

Bardzo ważnym elementem, przemawiającym za wykorzystaniem felg aluminiowych jest poprawa chłodzenia hamulców. Otwory wentylacyjne w modelach stalowych są przeważnie mniejsze lub jest ich mniej, dlatego zapewniają niższą efektywność chłodzenia niż ich aluminiowe odpowiedniki. To pozwala zadbać o stan układu hamulcowego, tym samym przedłużając trwałość poszczególnych elementów.

Dłuższa żywotność

Kolejną zaletą, która sprawia, że modele wykonane z aluminium są lepsze, jest ich dłuższa żywotność i odporność na korozję, zwłaszcza przy eksploatacji w okresie zimowym. Podczas produkcji alufelg wykonywane są prześwietlenia z wykorzystaniem promieni RTG, co umożliwia wykrycie wszelkich ewentualnych wad materiałowych wewnątrz odlewów. Najistotniejszą przewagę nad stalówkami stanowi pokrycie kilkoma warstwami specjalistycznych lakierów, które utwardzane w wysokich temperaturach zapewniają wieloletnią ochronę, bez oznak starzenia.