Kia Lotos Race

Redagował Admin w dniu 10 Stycznia 2018

Kia Lotos Race

Przez te wszystkie lata wyścigi Picanto były początkiem kariery wielu młodych, utalentowanych zawodników, którzy obecnie liczą się w sporcie samochodowym. W nadchodzącym sezonie wyścigowe Picanto będą prowadzić się tak dobrze jak nigdy wcześniej. To za sprawą zupełnie nowych samochodów, które organizator Mistrzostw – Kia Motors Polska - zaczął właśnie budować i przygotowywać do sezonu 2018. Ruszyły jednocześnie zapisy do tej znanej już w całej Europie serii wyścigowej.

kialotosrace.pl

Szanowni Państwo, w związku z pojawieniem się nowego Picanto w tegorocznym sezonie, firma ATT - jako wieloletni dostawca obręczy aluminiowych do Kia Lotos Race, zgodnie z wytycznymi organizatora przygotowuje się do zmiany dotychczasowej felgi ATT 520B 6.0Jx15H2 na inną. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce, a przy okazji zamieszczamy fragment oryginalnego artykułu dotyczący tego wydarzenia:

W roku 2018 na tory wyjadą zupełnie nowe 5-drzwiowe Picanto w limitowanej wersji wyścigowej. Nowy sa­mochód ma: 4-cylindrowy, wolnossący silnik o pojemności 1.2 i mocy 100 KM, wyścigowe zawieszenie, zmodyfikowany sterownik silni­ka (V-Tech tuning), układ wydecho­wy, wyczynowe klocki hamulcowe i typowe elementy bezpieczeństwa: klatkę, kubełkowy fotel czy sześciopunktowe pasy. Trzeba jednak pamiętać, że mimo stosunkowo niewielkiej mocy te małe, lekkie auta zapewniają ogromną frajdę z jazdy i gwarantują niemałe przeciążenia w zakrętach.

W Mistrzostwach Picanto 2018 liczy się przede wszystkim fakt, że wszystkie samochody są identycznie zbudowane i przygotowane przez Kia Motors Polska w oparciu o ten sam regulamin techniczny, jeżdżą na identycznym paliwie i korzystają z takich samych opon. Aby zrównać szanse zawodników organizatorzy nawet je „dociążają” a to oznacza jedno – w Mistrzostwach Picanto, jak w żadnej inne serii wyścigowej, czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce są jedynie umiejętności kierowców, ich odwaga i talent, a nie budżet na przygotowanie pojazdu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych zawodników, którzy już posiadają lub będą w posiadaniu wyścigowej licencji przed rozpoczęciem sezonu 2018 do wysyłania swoich zgłoszeń na adres: klr@kia.com.pl . Na wspomniany adres kierować można również wszelkie pytania w/s startów lub zakupu nowego auta. Zapisy trwać będą do końca stycznia 2018r. a niezbędne informacje o Mistrzostwach, w tym formularz zgłoszeniowy, znaleźć można na oficjalnej stronie KLR (link poniżej).


Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto można znaleźć na facebookowym profilu KLR oraz na oficjalnej stronie internetowej www.kialotosrace.pl.